Festiwal Literatury – Atlantyda Północy II

Spotkania z ludźmi literatury, wystawy, filmy, wycieczki, koncert, a także familijna gra terenowa połączona z animacjami dla dzieci. Przed nami wyjątkowy tydzień wypełniony wydarzeniami w kulturalnej przestrzeni miasta.

Stowarzyszenie Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie wraz z instytucjami partnerskimi zaprasza na drugą edycję Festiwalu Literatury – Atlantyda Północy.

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Festiwalu jest bezpłatny.

Festiwal Literatury – ATLANTYDA PÓŁNOCY
Czas opowieści

30.06. (PT)

1.07. (SB)

2.07. (ND)

UWAGA! Na wydarzenie obowiązują zapisy. Osoby zainteresowane udziałem w spacerze prosimy o rezerwację mailową: .

4.07. (WT)

• godz. 17.00, Borussia Olsztyn | Dom Mendelsohna, ul. Zyndrama z Maszkowic 2Galeria Jednego Wiersza. Synestezja – koncert kwintetu „Żywioły”. Podczas koncertu zostaną zaprezentowane utwory muzyczne w korelacji z dziełami literatów, których twórczość gościła przez ostatnie lata w Galerii Jednego Wiersza: Marka Barańskiego, Tamary Bołdak Janowskiej, Alicji Bykowskiej-Salczyńskiej, Wojtka Hieronymusa Borkowskiego, Kazimierza Brakonieckiego, Piotra Burczyka, Zbigniewa Chojnowskiego, Michaliny Janyszek, Tomasza Kuklińskiego, Krzysztofa Szatrawskiego oraz Marii Zientary-Malewskiej. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa plakatowej interpretacji utworów w wykonaniu artystów: Natalii Skowrońskiej-Iwańczyk oraz Aleksandra Woźniaka.

6.07. (CZW)

• godz. 17.00, Instytut Północny im. W. Kętrzyńskiego w Olsztynie (ul. Partyzantów 87)Projekcja filmu „Warmia i Mazury” (1947) – jednorazowy pokaz pierwszego powojennego filmu dokumentalnego o Warmii i Mazurach w reżyserii Włodzimierza Puchalskiego. Projekcji towarzyszyć będzie prelekcja Artura Sobieli, w której zaprezentowane zostaną regionalne druki i wydawnictwa z okresu wczesnopowojennego: plan Olsztyna z 1946 roku oraz przewodnik „Mazury i Warmia” autorstwa Jana Grabowskiego z 1948 roku.

7.07. (PT)

8.07. (SB)

Zadanie publiczne finansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Samorządu Olsztyna.
Nagrody za udział w grze pt. „Konstelacja odkrywców marzeń” ufundowane przez Fundusz Promocji Związku Gmin Warmińsko – Mazurskich.

Partnerzy: Galeria Sztuki BWA, Fundacja Borussia, Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa Borussia, Instytut Północny im. W. Kętrzyńskiego w Olsztynie, Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie