Gra familijna: Konstelacja odkrywców marzeń. Ty też możesz być Kopernikiem! | Festiwal Literatury – Atlantyda Północy II

Drogi Odkrywco!
Jesteśmy pewni, że możesz tworzyć wspaniałe rzeczy: projektować, budować, opowiadać, lepić, malować, skakać i wiele, wiele innych. Niebawem będziesz mógł przybyć na stację, skąd wspólnie wyruszymy w kosmiczną podróż, aby tkać pajęczyny z marzeń i odkryć w każdym z nas wyjątkowe zdolności!

Bilet (kartę gry) będziesz mógł odebrać na stacji kosmicznej na Plantach Miejskich wzdłuż ul. Pieniężnego*, czynnej 1 lipca (sobota) w godz. 10.00 – 13.00.

Następnie wsiądź do rakiety i odwiedź kolejne stacje zlokalizowane na trasie gwiezdnej wędrówki. Na każdej z nich czekać na Ciebie będą niesamowite przygody. Nie zapomnij jednak o pieczątkach! Jeśli uda Ci się skompletować wszystkie, Twoja walizka zapełni się wspaniałymi wspomnieniami i drobnymi pamiątkami z tej pięknej podróży.

Do zobaczenia na trasie. Pamiętaj: Ty też możesz być Kopernikiem!

Dodatkowe atrakcje:

gość specjalny: Karol KRL Kalinowski – rysownik i scenarzysta. Z wykształcenia projektant graficzny, z zawodu bibliotekarz (kustosz w MBP w Olsztynie), z powołania komiksiarz. Autor m.in.: „Łaumy”, „Kościska”, „Zielonego lisa Paskala” (magazyn „Świerszczyk”). Podczas terenowej gry familijnej „Konstelacja odkrywców marzeń” (1 lipca, godz. 10.00 – 13.00) na jednym ze stanowisk poprowadzi warsztaty komiksowe.

godz. 12.30 spektakl teatralny pt. „Miś Tymek” w wykonaniu Teatru Barnaby
O spektaklu: Miś z Rymcimcimowa jest jeszcze malutkim zwierzakiem, ale pomimo młodego wieku może pochwalić się mnóstwem przygód. Tym razem Tymek znajduje w lecie porzucone kukułcze jajo i postanawia je wysiedzieć.  Co z tego będzie? Zobaczcie sami!
Przedstawienie zostało wykonane w klasycznej technice pacynkowej. Aranżacja sceny i scenografia nawiązuje do legendarnej sceny pacynkowej w stylu angielskim Punch & Judy Show! Lalki zaskakują na scenie, a muzyka energicznie napędza akcję!​
Scenariusz: Marcin Marzec
Muzyka: Michał Makulski
O Teatrze: Teatr marionetkowy założony w 2014 roku w Gdańsku. Obecnie posiada cztery sceny lalkowe prezentujące jedenaście spektakli, w tym m.in.: „Baśń o rycerzu bez konia”, „Nic, dzika mrówka, Adam i Ewa”, “O Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce”, „Calineczka”. Założycielem i twórcą scen jest Marcin Marzec, aktor, reżyser i scenograf marionetkowy. Teatr Barnaby regularnie współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi w całej Polsce i Europie. Przedstawienia teatru lalkowego zaprezentowane przez Teatr Barnaby można zobaczyć także na licznych festiwalach, takich jak Feta Gdańsk, Frytka OFF Częstochowa, GO Augustów, Oblężenie Malborka, Ulicznicy Gliwice i wiele innych.

Plan podróży:
1 lipca | sobota
Planty Miejskie wzdłuż ul. Pieniężnego (przy Przedszkolu Miejskim nr 6)*
godz. 10.00-13.00

*UWAGA! W przypadku deszczu gra zostanie przeniesiona do Biblioteki Abecadło (al. Piłsudskiego 16).

Wydarzenie współorganizowane w ramach II edycji Festiwalu Literatury – Atlantyda Północy, realizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną.
Zadanie publiczne finansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Samorządu Olsztyna.
Nagrody za udział w grze pt. „Konstelacja odkrywców marzeń” ufundowane przez Fundusz Promocji Związku Gmin Warmińsko – Mazurskich.

Partnerzy: Przedszkole Miejskie nr 6 w Olsztynie, Galeria Sztuki BWA, Fundacja Borussia, Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa Borussia, Instytut Północny im. W. Kętrzyńskiego w Olsztynie, Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie