Finał Festiwalu Literatury – Atlantyda Północy II z Borussią

Drugą edycję Festiwalu Literatury – Atlantyda Północy mamy przyjemność zakończyć wraz z Fundacją oraz Stowarzyszeniem Wspólnota Kulturowa Borussia:

piątek, 7.07.2023  ǀ godz. 17.00 ǀ Dom Mendelsohna ul. Zyndrama z Maszkowic 2

Wieczór „Geopoetyka, czyli poetycka metafizyka krajobrazu”
Performance poetycki – Borussianie czytają Brakonieckiego.
Wydarzeniu towarzyszy wystawa fotograficzna Jacka Sztorca „Wnętrza krajobrazu”

Jacek Sztorc urodził się w Olsztynie, gdzie mieszka i tworzy. Zadebiutował w 1983 r. wystawą „Krajobrazy” (Stowarzyszenie PAX) i w swej pracy twórczej pozostał wierny tematyce pejzażu. Jest wieloletnim członkiem Warmińsko-Mazurskiego Towarzystwa Fotograficznego. Od lat 90. związany jest ze środowiskiem olsztyńskiej „Borussii”, współtworząc m.in. projekty wydawnicze oscylujące wokół tematyki ochrony dziedzictwa kulturowego oraz dokumentując działalność stowarzyszenia i fundacji.
Obok krajobrazu fotografuje także architekturę, wnętrza, a także sport. Na swoim artystycznym koncie ma 25 wystaw indywidualnych. W 2018 r. otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Olsztyna za całokształt pracy fotograficznej i zasługi w upowszechnianiu walorów dziedzictwa kulturowego Warmii i Mazur.
Jego dorobek artystyczny, prezentujący piękno i wyjątkowość przyrody Warmii i Mazur, stanowi jednocześnie cenną dokumentację śladów cywilizacyjnych przemian i dziejów kolejnych pokoleń mieszkańców regionu.

sobota, 8.07.2023  ǀ godz. 13.00-15.00

Barczewo poetyckie – spacer tematyczny z Kazimierzem Brakonieckim
Zbiórka na przystanku autobusowym linii 114 przy Pl. Konstytucji 3 Maja w Olsztynie o godz. 11.45 lub w Barczewie przy Synagodze o godz. 12.45.

Wydarzenie współorganizowane w ramach II edycji Festiwalu Literatury – Atlantyda Północy, realizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną.
Zadanie publiczne finansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Samorządu Olsztyna.

Partnerzy: Galeria Sztuki BWA, Fundacja Borussia, Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa Borussia, Instytut Północny im. W. Kętrzyńskiego w Olsztynie, Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie