„Warmia i Mazury” – seans filmowy | Festiwal Literatury – Atlantyda Północy II

W festiwalowy czwartek, 6 lipca o godz. 17.00 zapraszamy do Instytutu Północnego im. W. Kętrzyńskiego w Olsztynie (ul. Partyzantów 87) na projekcję filmu „Warmia i Mazury” z 1947 r.

Jednorazowy pokaz pierwszego powojennego filmu dokumentalnego o Warmii i Mazurach w reżyserii Włodzimierza Puchalskiego. Projekcji towarzyszyć będzie prelekcja Artura Sobieli, w której zaprezentowane zostaną regionalne druki i wydawnictwa z okresu wczesnopowojennego: plan Olsztyna z 1946 roku oraz przewodnik „Mazury i Warmia” autorstwa Jana Grabowskiego z 1948 roku.

Wydarzenie współorganizowane w ramach II edycji Festiwalu Literatury – Atlantyda Północy, realizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną.
Zadanie publiczne finansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Samorządu Olsztyna.

Partnerzy: Galeria Sztuki BWA, Fundacja Borussia, Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa Borussia, Instytut Północny im. W. Kętrzyńskiego w Olsztynie, Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie