Wystawa w Planecie11 „Książka żyje… Naprawdę!”

„Książka żyje… Naprawdę!”

Ze strony www.bibliotekamorag.pl:

Do nowego projektu „Książka żyje… Naprawdę!” zaprosiliśmy naszych czytelników. Postawiliśmy sobie za cel wykonanie 12 zdjęć, które konsekwentnie przedstawiają czytelnika do tego stopnia zaczytanego w książce, że przechodzi do świata baśni lub elementy z książki przenikają do rzeczywistości. W działanie bardzo zaangażowała się morąska młodzież.(…) Uczniowie gimnazjów i liceów połowę wakacji spędzili w bibliotece, tworząc kostiumy i elementy scenografii. Warsztaty, na których przygotowywaliśmy elementy potrzebne do sesji, odbywały się niemal codziennie, a same sesje raz w tygodniu. Biblioteka stała się dla nas pracownią artystyczną i studiem fotograficznym. Nasi czytelnicy wcielili się m.in. w takie postacie jak: Faun Tumnus, Roszpunka, Harry Potter, Dziewczynka z zapałkami, Królewna Śnieżka, Kapelusznik, Voldemort, Królowa Śniegu, Dzwoneczek i wiele innych.(…)
Fotograf: Hubert Kalinowski„

Wystawę można obejrzeć w Planecie11 w terminie: 13.11 – 31.12.2017 r.
Zapraszamy!