Małżeńska gra literacka | Festiwal Literatury – Atlantyda Północy

O tym, jak wygląda życie z pisarzem opowiadało wielu, ale wyobraźmy sobie, że pod jednym dachem mieszkają dwie twórcze dusze… O małżeństwie z literackiego natchnienia opowiedzą Hanna i Kazimierz Brakonieccy podczas wyjątkowego spotkania, które odbędzie się na Plantach Miejskich wzdłuż ul. Pieniężnego. Zapraszamy!

Małżeńska gra literacka – 2 lipca, godz. 18.30

Hanna Brakoniecka – olsztynianka, literatka, rysowniczka. Pisze drobne opowiastki oparte na wysłuchanych historiach. Rysuje zabawne historyjki z życia wzięte. Wydała pięć książek z 77 opowieściami każda. O miłości, o dzieciach, o bogach, o zwierzętach i o innych. 77 opowieści o starych kobietach nagrała w formie audiobooka, który można znaleźć na You Tube. Książkę Kabra- Habra wydała z mężem Kazimierzem Brakonieckim. To zbiór jego aforyzmów i jej zabawnych rysunków o ich małżeństwie. Wraz z pisarką Justyną Artym założyła Olsztyński Literacki Miesięcznik Mówiony, a od ośmiu lat prowadzi z nią grupę twórczych kobiet Półkowniczki.

Kazimierz Brakoniecki (1952) – poeta, eseista, tłumacz, animator kultury, kurator sztuki polskiej XX wieku, redaktor; autor licznych, w tym nagradzanych,  książek poetyckich i eseistyczno-autobiograficznych począwszy od 1979 r. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Laureat nagród literackich i kulturalnych, m.in. redakcji „Nowego Wyrazu”, paryskiej „Kultury”, poznańskiego Czasu Kultury”, im. Piętaka, Lindego, Ministra Kultury, Prezydenta m. Olsztyna, Marszałka Warmii i Mazur. Współzałożyciel i jeden z liderów Stowarzyszenia oraz Fundacji Wspólnota Kulturowa ,,Borussia”. Redaktor naczelny czasopisma ,,Borussia. Historia. Kultura. Literatura” w latach 1991-1997 oraz  2014-2017 (wspólnie z historykiem Robertem Trabą). W l. 1995-2018 dyrektor samorządowego Centrum Polsko-Francuskiego Côtes d’Armor-Warmia i Mazury w Olsztynie. Opracował, przełożył, opublikował kilkanaście książek pisarzy i poetów francuskich (głównie mieszkających w Bretanii). Członek SPP i PEN Clubu. Twórca takich pojęć literacko-kulturotwórczych, jak Atlantyda Północy, metafizyka miejsca, światologia. Tłumaczony na języki obce.

Partnerzy: Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, Olsztyński Teatr Lalek, Przedszkole Miejskie nr 6 w Olsztynie

Zadanie publiczne finansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Samorządu Olsztyna.
Nagrody za udział w grze pt. „Stacja: Wyobraźnia” ufundowane przez Fundusz Promocji Związku Gmin Warmińsko – Mazurskich.