„Bardzo stara historia ze smokiem w tle” – spektakl teatralny dla dzieci | Festiwal Literatury – Atlantyda Północy

Brakowało nam bajkowych opowieści w plenerze. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że nowy rozdział naszej wspólnej historii napiszemy na nieznanym dotąd lądzie. Drugiego dnia Festiwalu Literatury – Atlantyda Północy (2.07., sobota), na zakończenie familijnej gry terenowej zapraszamy na spektakl teatralny w wykonaniu Teatru Form Niezależnych Korzunowicz pt. „Bardzo stara historia ze smokiem w tle”.

Start o godz. 13.00.

Teatr Rodziny Korzunowiczów proponuje widzom teatr uczestnictwa, rozwijający wyobraźnię i pobudzający do działań scenicznych, skłaniający do refleksji nad otaczającym światem. Ich autorskie spektakle są najczęściej związane z historią i tradycją regionu. Wykorzystując znane motywy legend warmińskich, przybliżają najmłodszym wartości, tradycje oraz historię. Wynika to z troski o zachowanie i kultywowanie tradycji regionu.
Grażyna i Mirosław Korzunowicze w swojej pracy wykorzystują wiedzę zdobytą podczas studiów na wydziale lalkarskim w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Białymstoku. Po studiach, przez 10 lat występowali na deskach Państwowego Teatru Lalek w Olsztynie. W latach 1993 – 2005 tworzyli Nieformalny Teatr Animacji Rodziny Korzunowicz oraz Niezależny Teatr Animacji Korzunowicz (2005 – 2009). Od 2009 roku zaś tworzą jako Teatr Form Niezależnych Korzunowicz.

Nagrody i wyróżnienia:

• Nagroda za „twórcze poszukiwania w Teatrze Polskim”, Nagroda Aktorska – Międzynarodowy Festiwal Teatrów w Walizce – Łomża (1992);
  • Stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki (1992)
  • Nagroda Gazety Wyborczej za spektakl „Sny” (XIX Wojewódzki Przegląd Teatrów Szkolnych Bakcyl – Bartoszyce 1998);
  • Odznaczenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Zasłużony dla Kultury Polskiej (2007);
  • Nagroda Prezydenta Olsztyna za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury (2019).

Partnerzy: MOK Olsztyn, Olsztyński Teatr Lalek, Przedszkole Miejskie nr 6 w Olsztynie

Zadanie publiczne finansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Samorządu Olsztyna.
Nagrody za udział w grze pt. „Stacja: Wyobraźnia” ufundowane przez Fundusz Promocji Związku Gmin Warmińsko – Mazurskich.