Wernisaż wystawy Związku Plastyków Warmii i Mazur “Tworzymy, malujemy”

W bibliotece multimedialnej Planeta 11 odbędzie się kolejna wystawa zbiorowych prac członków Związku Plastyków Warmii i Mazur.
Wernisaż: 4 października (piątek) o godzinie 17:00.

Tematyka i techniki przedstawionych prac są bardzo różne ze względu na zróżnicowane upodobania twórców.
Termin wystawy: 1.10. – 29.11.2019 r.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Związek Plastyków Warmii i Mazur w Olsztynie powstał w 1995roku. Obecnie Związek skupia 41 osób, z których połowa jest w wieku emerytalnym. Dla większości członków – artystów amatorów – możliwość tworzenia stała się dopełnieniem ich życia. Dała szansę realizacji marzeń z czasów młodości oraz zaspokojenia potrzeb duchowych. Tworzą z pasją, zafascynowani pięknem krajobrazów, kwiatów, czy pracami sławnych i uznanych artystów.
Najchętniej uprawianą dziedziną sztuki jest malarstwo, zwłaszcza techniki olejne, akwarele, akryl i pastele, korespondujące z różnymi kierunkami w sztuce. Tematyka prac jest niezwykle różnorodna: od malowniczych pejzaży, realistycznych martwych natur, architektury, portretów i sztuki współczesnej po niezwykłe abstrakcyjne kompozycje. Artyści zajmują się również tkactwem, batikiem, rzeźbą, witrażem, haftem, wyrobem biżuterii artystycznej i fotografią.
Członkowie Związku prezentują swoje prace w galeriach (nie tylko w Olsztynie), na wystawach zbiorowych i indywidualnych, na przeglądach wojewódzkich i krajowych oraz ogólnopolskich konkursach wzbudzając zainteresowanie publiczności i uznanie jurorów potwierdzone licznymi nagrodami i wyróżnieniami.