Wernisaż poezji Alicji Bykowskiej-Salczyńskiej

Plakat jest ilustracją do treści.

Ze wszystkich sztuk jest też ta, która jawi się ulotną i kruchą w zderzeniu z powszechną masowością i komercją. Poezja. Choć współcześnie jej głos jest cichy, bywa jednak silny. Przełamuje granice, dotyka codzienności, zstępuje z Parnasu i staje się częścią naszej rzeczywistości.

Galeria Jednego Wiersza przy ulicy Rodziewiczówny to miejsce niezwykle przyjazne ekspozycji słowa. Właśnie tu warto zatrzymać się na chwilę i zanurzyć we własnej interpretacji wyjątkowych tekstów. W pierwszych dniach października zaprezentujemy kolejną odsłonę Galerii Jednego Wiersza.

Tym razem zapraszamy do wspólnego pochylenia się nad tekstem Alicji Bykowskiej-Salczyńskiej, z graficzną oprawą Natalii Skowrońskiej-Iwańczyk. Wydarzenie odbędzie się 9 październikagodz. 17:00 w Pracowni Literackiej przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie (ul. Rodziewiczówny 3).

Po uroczystym odsłonięciu Galerii Jednego Wiersza zapraszamy na spotkanie z Autorką, które poprowadzi Łukasz Ślusarczyk.

Dofinansowano ze środków Samorządu Miasta Olsztyna.

O Autorce:
Alicja Bykowska-Salczyńska – poetka, pisarka, autorka słuchowisk radiowych, urodziła się 11 września 1953 roku w Ostródzie. Absolwentka Wydziału Humanistycznego UMK w Toruniu, nauczycielka, animatorka kultury. W latach 2007-2014 prezes olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Opublikowała tomy poezji: W przerwie pomiędzy światem a zabawką (1980), Traktat o lalkach (1990), Autobus do Mokin (1992), za który otrzymała nagrodę Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Jeziora wewnętrzne (1994), Kamienny ogród. Relacje liryczne z podróży do Bretanii (1996), Wiersze wybrane (1999), Opowieści z litoralu (2000), Śnieżnik. Wiersze elektroniczne (2005). Jest autorką wielokrotnie nagradzanych w konkursach zamkniętych II Programu Polskiego Radia i Stowarzyszenia Autorów ZAiKS słuchowisk radiowych (Sceny miłosne z Warmii i Mazur, Baby pruskie, Okieneczko na ubojnię, Dzień Mokradeł, Gdzie jest ten tani kupiec – Grand Prix i nagroda za scenariusz na festiwalu „Dwa Teatry” w Sopocie), które reprezentowały Polskie Radio w konkursach Prix Italia oraz Prix Europa. W 2016 r. ukazał się najnowszy tom wierszy wydany przez Oddział Stowarzyszenia Pisarzy Polskich w Olsztynie.