„Warnijsko godka” w Multicentrum | film

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2023 pracownicy biblioteki Multicentrum wspólnie z uczestnikami kursu komputerowego oraz dziećmi, które wzięły udział w wakacyjnych warsztatach grafiki komputerowej stworzyli ilustrowaną opowieść w formie ludowej poezji. Wiersz napisany został w gwarze warmińskiej, a ilustracje utrzymane są w sielskim klimacie warmińskiej wsi.

„Warnijsko godka” to projekt łączący pokolenia, w wyniku którego powstała ilustrowana opowieść, która przypomina i przybliża nieco już zapomnianą gwarę warmińską.

Zachęcamy do oglądania i podjęcia własnych prób literackich. W naszych bibliotekach znajdziecie książki, które pomogą w gwarowych potyczkach [LINK].

Głosów użyczyli: Halina Panuś, Włodzimierz Kaczmarek, Bożena Koper, Irena Walczuk, Wiesława Borodo, Sławomir Walczuk

Ilustracje: Oliwia Bojaruniec, Marta Wróbel, Maja Biryło, Wiktor, Szymon Suski, Zosia, Wika, Hania

Animacja: Karol Kalinowski
Dźwięk i montaż: Mateusz Cwaliński