Urodziny Olsztyna | Wystawa oraz spotkanie z Bartkiem Świąteckim

Grafika jest ilustracją do treści.

Ostatnie dni października to tradycyjnie wspólne świętowanie urodzin Olsztyna. Jednak tym razem rzucamy nieco inne światło na stolicę Warmii. Chcielibyśmy – śladem naszego bohatera tegorocznych obchodów – wyjść poza ramy i odrzucić to, co zniewala i nudzi. Pokazać, że Olsztyn może być oknem na świat, a jednocześnie stać się bezpieczną przystanią, do której chętnie wracamy.

Od 669. lat nasze miasto określają murowane granice, ale te mury żyją – tętnią życiem ich mieszkańców, a ostatnio także za sprawą malarstwa Bartka Świąteckiego. To właśnie ono będzie motywem przewodnim tegorocznych urodzin w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Bartek Świątecki to artysta malarz, związany od lat z Olsztynem. Tu mieszka, pracuje i tworzy, ale jego prace możemy znaleźć w galeriach na całym świecie – od San Francisco po Nową Zelandię i Tajwan. W 2021 r. współtworzył projekt „Atlantyda Północy”, koordynowany przez olsztyńską bibliotekę, w ramach którego wykonał mural na ścianie Przedszkola Miejskiego nr 6 w centrum miasta. Malowidło nawiązywało do twórczości jednego z najbardziej cenionych literatów w regionie, Kazimierza Brakonieckiego.

W dniach od 24 października do 6 listopada zapraszamy do Planety 11 (al. Piłsudskiego 38) na wystawę prac Bartka Świąteckiego. Natomiast 3 listopada o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie autorskie z artystą, podczas którego odbędzie się promocja jego książki. Rozmowę poprowadzi Ewa Czułowska.

Wstęp wolny!