Świętuj urodziny Olsztyna z Miejską Biblioteką Publiczną

Ostatnie dni października to wyjątkowy czas dla mieszkańców stolicy Warmii i Mazur. Właśnie wtedy obchodzimy urodziny Olsztyna.

Grafika jest ilustracją do treści.

W tym roku przypada 668. rocznica, przy okazji której Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała ofertę dla mieszkańców naszego miasta. Program obejmuje ostatni tydzień miesiąca i wypełnią go wydarzenia w filiach bibliotecznych oraz kolejna odsłona cyklu „Bez korekty”:

• 25 października (poniedziałek), godz. 17.00, Planeta 11 (al. Piłsudskiego 38) – spektakl „Święty spokój” – Teatr PIERWSZE KROKI z Pałacu Młodzieży w Olsztynie oraz MBP zapraszają na spektakl, przygotowany przez młodzież z pracowni Magdaleny Marek.

• 29 października (piątek), godz. 18.00 – gościem kolejnego odcinka cyklu „Bez korekty” będzie Paweł Jaszczuk – (ur. 1954) prozaik, dramaturg, zdobywca Nagrody Wielkiego Kalibru (2005). Mieszka w Olsztynie. Na premierę zapraszamy na fanpage MBP oraz na kanał na YouTube.
    Realizacja: Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie
    Zdjęcia i montaż: Kamil Iwańczyk

Wydarzenia w bibliotekach:

Filia nr 4
al. Przyjaciół 15
tel. 89 527 55 54

• Zbliż się do Olsztyna – multimedialna wystawa fotograficzna oraz prezentacja na blogu filii zdjęć ze spaceru po Olsztynie szlakiem detali architektury i rzeźby. Śmiałkowie mogą zgadywać, gdzie wykonane zostały fotografie. Wystawa zaplanowana jest na 29 października.

Filia nr 9
ul. Żołnierska 47
tel. 89 533 20 75

• Życzę mojemu miastu. Życzę sobie…. – sonda wśród mieszkańców Osiedla Kormoran na temat: Czego Pan/ Pani życzy swojemu miastu z okazji urodzin? Na podstawie odpowiedzi powstanie rymowana wersja życzeń;
  • Laurka dla Olsztyna – warsztaty dla grup zorganizowanych: przygotowanie okolicznościowej kolorowanki dla dzieci przedszkolnych. Gotowa pocztówka zostanie wręczona dzieciom z kilku okolicznych przedszkoli celem pokolorowania, a tym samym zasygnalizowania ważnej dla miasta daty.

Abecadło
al. Piłsudskiego 16
tel. 89 527 28 10

Planeta 11
al. Piłsudskiego 38
tel. 89 535 44 88

• konkurs Muzyczny Świat Olsztyna – 30 października na fanpage’u Planety 11 odbędzie się konkurs muzyczny, w którym do wygrania będzie bon zakupowy do Empiku i abonamenty multimedialne.

Filia nr 12
ul. Wrocławska 2
tel. 89 526 96 37

• Urodzinowa Księga Życzeń: Czego czytelnicy filii nr 12 życzą swemu miastu? – przez cały listopad (2-30 listopada) czytelnicy będą mogli złożyć życzenia naszemu miastu w specjalnie na ten cel przygotowanej Urodzinowej Księdze Życzeń. Życzenia zostaną zaprezentowane na blogu filii.

Filia nr 13
ul. Sikiryckiego 9
tel. 89 543 13 15

• „Św. Jakub w lesie warmińskim” – teatrzyk kukiełkowy zaprezentowany w formie filmu, który zostanie opublikowany 30 października  na blogu filii;
  •  „Moje miasto Olsztyn: ulubiony zabytek w obrazku” – wystawa prac z zeszłorocznego konkursu.

Filia nr 18
ul. Żytnia 71
tel. 89 527 89 52

• Poetycki  Olsztyn – wystawa twórczości o tematyce regionalnej (25 – 31.10.2021);
  • OLSZTYN fabularny  – Olsztyn jako miejsce akcji w znanych produkcjach filmowych;
  • Tort urodzinowy dla Olsztyna – zabawa plastyczna dla dzieci.
kolorowanka do pobrania

UWAGA!
Przygotowaliśmy również niespodziankę dla naszych najmłodszych czytelników – zachęcamy do pobrania kolorowanki, która została specjalnie zaprojektowana na ten szczególny czas.

Miejska Biblioteka Publiczna zachęca mieszkańców miasta do wspólnego świętowania Dni Olsztyna.