Spotkanie z Markiem Michalakiem w Abecadle | fotorelacja

To było spotkanie, które pokrzepia, buduje i daje moc. Rozmawialiśmy o tym, co ważne, o prawach, przywilejach i granicach. Był las rąk, niekończące się pytania i odpowiedzi, gwar i uśmiech, a co szczególnie dla nas cenne – wypełniona czytelnikami biblioteka.

Na spotkanie w bibliotece Abecadło z Markiem Michalakiem – Rzecznikiem Praw Dziecka w latach 2008-2018, pedagogiem, działaczem społecznym i autorem książek dla dzieci – przyszły nie tylko dzieci, ale też i młodzież, studenci, rodzice i nauczyciele.

Sprawdziliśmy też, czy na pewno Pan Marek Michalak jest TYM Markiem Michalakiem i nasze piątkowe spotkanie rozpoczęliśmy od wypicia przez zaproszonego autora soku z cytryny – rytuału, który towarzyszy ceremonii wręczania Orderu Uśmiechu. Jesteśmy pełni podziwu, z jaką godnością zniósł ten test nasz gość. Mamy też pewność, że to najprawdziwszy Kawaler Orderu Uśmiechu, a po rozmowie nie wątpimy, że i wielki przyjaciel wszystkich dzieci.

Dziękujemy za ten czas i rozmowę, a Was, drodzy Czytelnicy zachęcamy do czytania książek Pana Marka.