Spotkanie z Justyną Bednarek – autorką kultowej serii o skarpetkach

Czy zastanawialiście się, jak to możliwe, że do pralki wkładamy dwie skarpetki, a zawsze wraca do nas tylko jedna? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w fantastycznych książkach Justyny Bednarek, która te nieszczęsne, nieparzyste egzemplarze uczyniła bohaterami swoich opowieści. Zapraszamy na przygodę tropem zaginionych skarpetek!

Spotkanie z autorką kultowej serii o skarpetkach odbędzie się 16 czerwca (piątek) w bibliotece Abecadło (al. Piłsudskiego 16) o godz. 17.00.

Podczas wydarzenia będzie możliwość zakupu książki z dedykacją autorki.
Zapraszamy, wstęp wolny!

Justyna Bednarek (ur. 1970) – z wykształcenia romanistka, pisarka dla dzieci, autorka ponad 50 książek, w tym „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek”, które weszły do kanonu lektur szkolnych, „Pięciu sprytnych kun”, „Babcochy” czy też serii o „Dusi i Psinku-Świnku”.
Za swoje książki dostała wiele nagród literackich (m.in. Warszawską Nagrodę Literacką, nagrodę Empiku „Przecinek i kropka”, nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego czy tytuł Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY za ostatnią cześć „Skarpetek”).
Zanim spełniła swoje marzenie o pisaniu bajek, przez wiele lat pracowała jako dziennikarka, najdłużej – w miesięczniku „Kuchnia”.
Mieszka w Warszawie, ma troje dzieci, trzy psy, kota, dwie kury i dwa kaczory biegusy.
[źródło: Wydawnictwo Literatura]

Wydarzenie objęte jest Honorowym Patronatem Prezydenta Olsztyna. Zorganizowane w ramach obchodów Dni Literatury Dziecięcej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie.
Projekt „Dzieci dzieciom. Dni Literatury dziecięcej” dofinansowany:

• ze środków Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie. Dofinansowanie stanowi formę realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022-2025,
  • ze środków Samorządu Olsztyna.