Jak nie czytam, jak czytam | piękna akcja czytelnicza w bibliotece na Nagórkach

Największa akcja czytelnicza w Polsce – Jak nie czytam, jak czytam – dotarła do Olsztyna. W minioną środę, 7 czerwca w filia nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej, w bibliotecznym ogrodzie wspólnie czytało aż 370 przedszkolaków!

Głównym organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, a organizatorami lokalnymi – ponad 2 tysiące bibliotek wszystkich typów. Akcja jest niepolityczna, bez zewnętrznego finansowania.

Filia na olsztyńskich Nagórkach do lektury na świeżym powietrzu zaprosiła dzieci, które często odwiedzają naszą bibliotekę, uczestnicząc w przeróżnych zajęciach i aktywnościach bibliotecznych. Frekwencja w tegorocznej akcji zaskoczyła, ale przede wszystkim zachwyciła nasze koleżanki!.

Przedszkolaki i wspaniała załogo z Filia nr 5 MBP Olsztyn, jesteście najlepsi! Dziękujemy dyrekcji Przedszkola Niepublicznego „Śmieszek”, Przedszkola Miejskiego Nr 8 w Olsztynie, Przedszkola Miejskiego Nr 31 w Olsztynie oraz Przedszkola Miejskiego Nr 32 w Olsztynie za chęć i zaangażowanie się w tę wyjątkową inicjatywę promocji czytelnictwa.

Autorka zdjęć: Agnieszka Langowska-Puścian