Soboty z Abecadłem – Świat Komiksu spotkanie z Karolem Kalinowskim 16.09.2017

Jesteście gotowi na pierwsze po wakacjach spotkanie z cyklu „Soboty z Abecadłem”? Tym razem zapraszamy Was do Świata Komiksu, bowiem w AURA Centrum Olsztyna pojawi się Karol Kalinowski – jeden z najbardziej oryginalnych twórców komiksowych w Polsce, rysownik i scenarzysta, autor m.in. wystawianej na teatralnych deskach „Łaumy” (w planach również adaptacja filmowa) i „Kościska”. Za ten ostatni komiks otrzymał Nagrodę im. Ferdynanda Wspaniałego dla Najlepszej Polskiej Książki dla Dzieci 2016. Laureat licznych prestiżowych nagród. Jego dzieła znajdziecie w najbardziej znanym magazynie dla dzieci – „Świerszczyku”. ostatnio, wraz z Elżbietą Żukowską, stworzył komiks ”Borka i Sambor”, wydany przez Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Na co dzień pracuje w Multicentrum – Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Na spotkanie z Karolem Kalinowskim zapraszamy w sobotę, 16.09.2017 r., w godz. 10.00-14.00. Czekamy na was na II poziomie galerii.

W programie:

• Komiks co to za zwierzę? łyk teorii i praktyki
  • Postać – jak tchnąć życie w rysunek – zajęcia praktyczne
  • Plansza – papierowa scena – zajęcia praktyczne
  • Gry i zabawy z bohaterami komiksów
  • Mobilna Biblioteka