UWAGA! Szanowni Państwo!
Z przykrością informujemy, że czytanie performatywne „Wagony, wagony” zaplanowane na 15 grudnia zostaje ODWOŁANE z powodu choroby osób zaangażowanych. O nowym terminie wydarzenia będziemy Państwa informować.
Przedświąteczne oczekiwanie to często powolne wygaszanie życia kulturalnego miasta na rzecz przygotowań w domowym zaciszu. Niezwykle ważne jest jednak, aby w grudniowym pędzie znaleźć czas na odpoczynek i refleksję. Zwyczajowo są to chwile radosnego odliczania, jednak nie możemy zapomnieć, że tuż obok nas zło panoszy się i przemocą wdziera się w codzienność zwykłych ludzi, takich jak my. Nie chcemy milczeć i odwracać wzroku od tego, co niewygodne, stąd też zapraszamy na szczególne spotkanie – czytanie performatywne dramatu „Wagony, wagony”.
Wydarzenie odbędzie się 15 grudnia o godz. 18.00 w Domu Mendelsohna w Olsztynie (ul. Zyndrama z Maszkowic 2).
Wyjątkową przestrzeń Centrum Dialogu Międzykulturowego BORUSSIA wypełni sztuka autorstwa Łukasza Staniszewskiego w interpretacji aktorów Olsztyńskiego Teatru Lalek w reżyserii Andrzeja Bartnikowskiego.
Wystąpią: Adam Hajduczenia, Jakub Ignasiak, Mateusz Mikosza, Marcin Młynarczyk, Sylwia Wiensko.
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna
Współorganizatorzy : Olsztyński Teatr Lalek, Centrum Dialogu Międzykulturowego BORUSSIA, Instytut Północny im. W. Kętrzyńskiego w Olsztynie
Partner wydarzenia: Port Lotniczy Olsztyn-Mazury
Łukasz Staniszewski – ur. 1975 w Olsztynie, przez lata zawodowo związany z olsztyńskimi stacjami radiowymi. Jest pisarzem, dramaturgiem i twórcą scenariuszy słuchowisk radiowych. Za swoją twórczość otrzymał liczne nagrody na ogólnopolskich konkursach literackich. Został też doceniony jako dramaturg i autor słuchowisk. Otrzymał nagrody m.in.: III miejsce w konkursie Teatru Polskiego Radia za słuchowisko pod nazwą „Znajdź historie/ę” pt. „Siłacze” oraz dwukrotnie w roku 2019 i 2021 na Festiwalu Dwa Teatry w Sopocie za teksty słuchowisk. W marcu 2020 roku nakładem Wydawnictwa Literackiego ukazała się jego debiutancka książka „Małe Grozy”.