Kazimierz Orłoś gościem Planety 11 | fotorelacja

Niezwykły to był wieczór autorski, bo i wyjątkowy był nasz gość. Jak to na wstępie zaznaczył dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej – Krzysztof Dąbkowski, spotkanie Kazimierza Orłosia to literackie spełnienie wielu obecnych na wczorajszym wydarzeniu.

Podczas rozmowy z Ewą Zdrojkowską pisarz opowiedział m.in. o najnowszym wydaniu powieści „Trzecie kłamstwo”. Choć akcja książki rozgrywa się w latach 60., to dziś nabiera szczególnej aktualności i – jak czytamy w opisie Wydawnictwo Literackie – należy ją traktować „jako powieść przypominająca i ostrzegająca”.

W naszych bibliotecznych zbiorach znajduje się wiele tytułów autorstwa Kazimierza Orłosia. Zachęcamy do wypożyczania i lektury książek: „Bez ciebie nie mogę żyć”, „Dom pod Lutnią”, „Drewniane mosty”, „Dzieje człowieka piszącego” i innych [katalog biblioteczny].

Wydarzenie odbyło się dzięki wsparciu Stowarzyszenia Leśniczówka Pranie oraz Wydawnictwa Literackiego.