Podziel się książką na święta

Szczęście mnoży się, gdy się je dzieli, a my zachęcamy do dzielenia się tym, co najlepsze – książką!

Nadchodzące Boże Narodzenie to czas, kiedy każdy z nas może stać się Świętym Mikołajem i podarować komuś odrobinę przedświątecznej magii. Zachęcamy do udziału w wyjątkowej akcji bookcrossingowej: wybierz ze swojej domowej biblioteczki jeden przeczytany tytuł, opakuj w prezentowy papier i zostaw w jednej z olsztyńskich książkochatek. Jeśli masz ochotę dołącz kartkę z życzeniami, opisem książki lub refleksją na temat zbliżających się świąt.

Akcja rozpocznie się w Mikołajki, 6 grudnia i to olsztyńscy bibliotekarze wcielą się w rolę pierwszych pomocników Świętego Mikołaja, zostawiając prezenty w chatkach. Wierzymy, że mieszkańcy miasta włączą się w ten literacki łańcuszek szczęścia i przyniosą własne książki. Przekazane egzemplarze powinny być czyste, kompletne, mile widziane pozycje o tematyce świątecznej.

Niech dzielenie się książką wpisze się na stałe w olsztyńską tradycję, nie tylko świąteczną.

*W Olsztynie znajdują się dwie książkochatki: na Plaży Miejskiej nad Jeziorem Ukiel oraz na trasie spacerowej wokół Jeziora Długiego.