Noc Bibliotek w Planecie 11

Noc Bibliotek przed nami! W sobotę, 1 października szczególnie zachęcamy do odwiedzenia Planety 11, która przygotowała specjalną ofertę wydarzeń na ten wyjątkowy dzień w roku. Zaczynamy o godz. 16.00, a zakończenie imprezy planujemy o godz. 23.

Program wydarzeń:

Planeta 11 | al. Piłsudskiego 38
1 października | sobota

• godz. 20:15 – SPOTKANIE Z JUSTYNĄ SUCHECKĄ – dziennikarką i pisarką

“Young Power : 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat” i “Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze” to nagradzane książki, których tematyka dotyczy młodych ludzi – ich problemów, sukcesów, wyzwań. Sprawy te są aktualne, szczególnie w dzisiejszym świecie gdy tyle mówi się o depresji i trudnościach młodzieży z samoakceptacją.
Podczas spotkania w Planecie 11 dowiemy się dlaczego nie warto mówić innym, że “wszystko będzie dobrze” czy przekonywać, że “inni mają jeszcze gorzej” oraz jak radzić sobie z kryzysami i stresem, gdzie szukać pomocy i jak udzielać jej innym.
Porozmawiamy też o młodzieży, która wcale nie jest taka zła jak niektórzy przekonują. Poznamy przykłady osób, które są odważne i pomysłowe. Tworzą wynalazki jak „latający plecak” czy robot ALISA albo wygrywają Eurowizję.
Spotkanie jest otwarte. Zapraszamy rodziców, młodzież, nauczycieli.

•  godz. 21:30 – PLANETARNY KLUB FILMOWY – pokaz filmu

Zapraszamy na specjalną edycję Planetarnego Klubu Filmowego i inaugurację nowego sezonu. PKF to bezpłatne pokazy filmów połączone z dyskusją.
Zapewniamy słodki poczęstunek, a wśród uczestników rozlosujemy podwójną wejściówkę do Kina Helios.

Opis filmu z 2020 roku:
Dwunastu nieznajomych budzi się na polanie. Nie wiedzą, gdzie są, ani jak się tam dostali. Szybko domyślają się, że uczestniczą w śmiertelnej grze a jedynym ich celem jest przetrwanie. Reżyser Craig Zobel udowadnia, że można w udany i efektowny sposób połączyć thriller z czarną komedią.

Zapraszamy! Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!