MAZURSKIE IMPRESJE – wystawa Lidii Sawczuk

Klub Twórców Sztuki SĄSIEDZI, Grupa Plastyczna WERNIKS oraz Biblioteka Planeta11 zaprasza na wystawę twórczości LIDII SAWCZUK.
Na wernisaż wystawy i spotkanie z autorką zapraszamy do Planety 11 we wtorek 4.06.2024 o godz. 16:30.

Lidia Sawczuk o sobie:

– Olsztynianka, emerytka z wykształceniem średnim i Studium Zarządzania Przedsiębiorstwem w Warszawie, ale to malarstwo jest moim życiem. Jestem uczennicą Zofii Hudyki i Aleksandra Wydorskiego, a w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku zetknęłam się po raz pierwszy z prof. Wiktorem Zinem na warsztatach plastycznych w Starym i Nowym Sączu. To był przełom w moim życiu. Otrzymałam wiele nagród i wyróżnień. Na swoim koncie mam wiele wystaw zbiorowych i indywidualnych w kraju i zagranicą, m.in. Muzeum Narodowe w Krakowie, Pałac Pugetów i Galeria Sztuk – Kraków (1990/2001). Zamieszczono moje prace w kwartalniku krakowskim Słowem i Kształtem. W 2009 r., w Światowy Rok Kosmosu, Olsztyńskie Planetarium przyznało I nagrodą za cykl prac pt. „Odkryj Wszechświat Dla Siebie”. Od osiemnastu lat prowadzę koło plastyczne WERNIKS natomiast 5 lat prowadziłam charytatywnie zajęcia plastyczne z dziećmi w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szymanowie k/Morąga. Jestem członkiem Związku Plastyków Warmii i Mazur oraz Klubu Plastyka Amatora Sąsiedzi w Olsztynie. Należą także do Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Pojezierze”. Maluję od zawsze. Dzięki sztuce postrzegam świat pełniej i z optymizmem. Poznaję ludzi ciekawych, mądrych, nieprzeciętnych, tworzących piękno tego świata.

Za swą działalność społeczną i twórczość plastyczną została nagrodzona Honorową Odznaką „Zasłużony dla Warmii i Mazur” oraz Zasłużony dla Ruchu Spółdzielczego.

Wystawę MAZURSKIE IMPRESJE będzie można oglądać w bibliotece od 1 czerwca do końca lipca 2024r. Wstęp wolny, zapraszamy.