Koncert wiolonczelowy zespołu „Cellofuny” | Biblioteka po drodze

Zapraszamy w poniedziałek, 10 czerwca o godz. 10.00 do filii nr 2 (ul. Świtezianki 4) na koncert wiolonczelowy zespołu „Cellofuny”. Muzycy pod opieką artystyczną Pawła Panasiuka zaprezentują wokalne i instrumentalne opracowania znanych i lubianych utworów.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

O muzykach:
Paweł Panasiuk jest absolwentem warszawskiej Akademii Muzycznej (obecnie Uniwersytet Fryderyka Chopina) z klasy wiolonczeli Prof. Andrzeja Zielińskiego. Wiolonczelista jest także absolwentem Trinity College of Music w Londynie,które ukończył pod kierunkiem Prof. Natalii Pawluckiej. Ma on w swoim dorobku współpracę z wieloma orkiestrami i zespołami na świecie, m.in. Trinity Symphony Orchestra, St.Paul Sinfonia Orchestra w Londynie, North Iceland Symphony Orchestra, Jon Leifs Camerata, Orkiestra Polskiego Radia, Orkiestra Straussowska, Mała Filharmonia, Landtvig String Quartett i Kwartet Radomiensis. Wiolonczelista koncertował w wielu krajach Europy, a także w Kuwejcie, Japonii i na Grenlandii. Dokonał on także wielu nagrań, m.in. dla Polskiego Radia, Mittenwald Label i Warner Music Poland ? ? TSA aqoustic?. Od 2010 roku jest wiolonczelistą Filharmonii Warmińsko- Mazurskiej. Prowadzi aktywną działalność koncertową, a także dydaktyczną ze wskazaniem na wczesną pedagogikę. W 2015 rozpoczął współpracę z zespołem kameralnym ?Pro musica antiqua”.
Cellofuny to grupa uczniów i pedagogów, którzy swoją miłość do wiolonczeli prezentują w nowy, piękny sposób. Istniejąca od 2013 roku grupa wiolonczel składa się z uczniów klas szkół muzycznych, a ich pasją są występy sceniczne. Zespół występował w wielu zakątkach Polski oraz poza jej granicami.

Wydarzenie stanowi część projektu „Biblioteka po drodze” realizowanego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.