Krzysztof Dąbkowski Warmińsko-Mazurskim Bibliotekarzem Roku 2020

Grafika jest ilustracją do treści.
Z wielką radością i nieskrywaną dumą informujemy, że dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, Krzysztof Dąbkowski otrzymał tytuł Warmińsko-Mazurskiego Bibliotekarza Roku 2020 i tym samym został jednym z szesnastu finalistów w drugim etapie Ogólnopolskiego Konkursu SBP Bibliotekarz Roku 2020.

Kapituły powołane przez zarządy okręgów Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich dokonały wyboru 16 wojewódzkich laureatów, którzy wyróżnili się w roku ubiegłym swoimi dokonaniami i kreatywnością. Do 28 kwietnia br. wszystkie kapituły okręgowe SBP sporządzają rankingi 15. finalistów (z wyłączeniem swojego kandydata) i przesyłają je do Biura ZG SBP. Na ich podstawie, zliczając miejsca zajmowane przez finalistów w rankingach okręgowych, Komisja Odznaczeń i Wyróżnień przy ZG SBP ustali finałowy ranking Konkursu Bibliotekarz Roku 2020 i do 6 maja 2021 r., na portalu SBP, poda wyniki oraz ogłosi zwycięzcę.

Pełny opis dokonań i doświadczeń Krzysztofa Dąbkowskiego można przeczytać na stronie SBP, do czego serdecznie zachęcamy. Jednocześnie gratulujemy Dyrektorowi dotychczasowych sukcesów i życzymy czołowego miejsca w rankingu.