Kazimierz Brakoniecki zaprasza na Festiwal Literatury „Atlantyda Północy”

Festiwal Literatury „Atlantyda Północy” już wkrótce! Z przyjemnością informujemy, że patronatem honorowym oraz opieką merytoryczną wydarzenie objął Kazimierz Brakoniecki. To właśnie on wprowadził do literatury pojęcie Atlantydy Północy, a jego twórczość zainspirowała nas do realizacji projektu muralu w wykonaniu Bartosza Świąteckiego.

O idei Atlantydy Północy pisał Marcin Cielecki:

Warmia i Mazury stały się dla Brakonieckiego Atlantydą Północy – zagubionym lądem, który należało właśnie odkryć, wsłuchać się w jego mowę, zrozumieć jego doświadczenie. […] W tym celu należy odkryć własną tożsamość: człowieka tutejszego, ale wolnego od wszelkich krępujących go nacjonalistycznych przypadłości, ksenofobicznych złorzeczeń (ponowoczesny regionalizm). Byłoby to więc zanurzenie się w konkretnym, a zarazem nieokreślonym, w tu i wszędzie zarazem. Możliwość takiego przeżywania miejsca, tutejszości, jest do zrealizowania jedynie w dialogu.

Wspólnie z Kazimierzem Brakonieckim zapraszamy Was do wypełnienie kulturalnej przestrzeni miasta, ale przede wszystkim do dialogu, rozmów, spotkań. To wszystko 1 i 2 lipca, Planty Miejskie wzdłuż ul. Pieniężnego.

Partnerzy: Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, Olsztyński Teatr Lalek, Przedszkole Miejskie nr 6 w Olsztynie
Zadanie publiczne finansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Samorządu Olsztyna.