Filia nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej nagrodzona

Spieszymy z radosną nowiną – filia nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Orłowicza 27) jest jedyną biblioteką publiczną w regionie (obok bibliotek szkolnych: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mołtajnach oraz Zespół Szkół nr 2 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Szczytnie), która znalazła się wśród 24 nagrodzonych placówek z 2338 biorących udział w V edycji akcji „Jak nie czytam, jak czytam”.

O akcji „Jak nie czytam, jak czytam”:

Na początku czerwca w bibliotecznym ogrodzie filii nr 5 na olsztyńskich Nagórkach wspólnie czytało aż 370 przedszkolaków!

Głównym organizatorem akcji „Jak nie czytam, jak czytam” jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, a organizatorami lokalnymi – ponad 2 tysiące bibliotek wszystkich typów.

Filia nr 5 do lektury na świeżym powietrzu zaprosiła dzieci, które często odwiedzają naszą bibliotekę, uczestnicząc w przeróżnych zajęciach i aktywnościach bibliotecznych. Frekwencja w tegorocznej akcji zaskoczyła, ale przede wszystkim zachwyciła nasze koleżanki!

Organizatorom i wszystkim uczestnikom wydarzenia z całego serca gratulujemy! Dziękujemy dyrekcji Przedszkola Niepublicznego „Śmieszek”, Przedszkola Miejskiego Nr 8 w Olsztynie, Przedszkola Miejskiego Nr 31 w Olsztynie oraz Przedszkola Miejskiego Nr 32 w Olsztynie za chęć i zaangażowanie się w tę wyjątkową inicjatywę promocji czytelnictwa oraz Agnieszce Langowskiej-Puścian za wykonanie przepięknych zdjęć podczas wydarzenia.