EmocyJa – koncert Kwartetu Żywioły | Festiwal Literatury – Atlantyda Północy

Pierwszą edycję Festiwalu Literatury – Atlantyda Północy zamkniemy wyjątkowym koncertem. W sobotni wieczór Planty Miejskie wypełnią dźwięki Kwartetu Żywioły.

• 2 lipca (sobota), godz. 20.00 – EmocyJa

Instrumentalna, akustyczna, muzyka ilustracyjna z dość istotną rolą akordeonu. W ten sposób chyba najprościej można określić muzykę grupy Żywioły. Będą to kompozycje lidera grupy, napisane na kwartet smyczkowy z akordeonem zamiast altówki, doprawione subtelną szczypną instrumentów perkusyjnych. Poszczególne utwory nawiązują stylistycznie do tango nuevo, new jazz musette i szeroko rozumianej „world music”. W warstwie ilustracyjnej są to rozmaite stany emocjonalne tj. ukojenie, tęsknota, bezsilność czy rozterki.

Kwartet Żywioły wstąpi składzie:

• Mateusz Cwaliński – akordeon
  • Wojciech Watras – skrzypce
  • Michał Gumkowski – wiolonczela
  • Konrad Wieteska – perkusjonalia

Partnerzy: Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, Olsztyński Teatr Lalek, Przedszkole Miejskie nr 6 w Olsztynie

Zadanie publiczne finansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Samorządu Olsztyna.
Nagrody za udział w grze pt. „Stacja: Wyobraźnia” ufundowane przez Fundusz Promocji Związku Gmin Warmińsko – Mazurskich.