Bartosz „Fisz” Waglewski gościem Planety 11

Kolejna odsłona projektu „Latem wybieram kulturę”. Tym razem Planetę 11 (al. Piłsudskiego 38) odwiedzi tekściarz i wokalista Bartosz „Fisz” Waglewski, frontman grupy Fisz Emade Tworzywo – czołowa postać polskiej sceny muzycznej. Zespół miesza różne style muzyczne (wyrastał w nurcie hip-hopowym, by później skręcać w stronę muzyki alternatywnej), tworząc własny – unikalny. Na swoim koncie ma 6 płyt studyjnych, m.in. „Mamut”, „Drony” i „Radar”. W swoich tekstach „Fisz” często stosuje specyficzną zabawę słowem. Ostatnia płyta zespołu, nagrane w czasie pandemii „Ballady i protesty” z 2021 roku, porusza problemy polityczno-społeczne, tematykę różnic i wspólnoty międzypokoleniowej, a także lockdownową rzeczywistość i jej wpływ na psychikę jednostki.

Na wydarzenie zapraszamy 12 sierpnia (piątek) o godz. 18.00. Rozmowę poprowadzi Łukasz Wieliczko.

„Latem wybieram kulturę” to cykl letnich spotkań z kulturą w Planecie 11, mających stanowić kulturalne, wartościowe społecznie ożywienie po długim czasie covidowego lockdownu, a także wolną od nałogów alternatywę spędzania wolnego czasu. Zapraszamy wszystkich na spotkanie. Wstęp wolny.

Projekt dofinansowano ze środków Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Terapii Uzależnień w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2022.