Czy częste mycie skraca życie? Gdzie król chodzi piechotą? Co ma pijawka do depilacji?
Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty rodzinne z autorem książki „Brud. Cuchnąca historia higieny” – Piotrem Sochą, twórcą bestsellerowych „Pszczół” i „Drzew”. Podczas spotkania udamy się śladem historii rozwoju higieny, poznamy fascynujące opowieści o czystości i brudzie. Towarzyszyć nam będą barwne i dowcipne ilustracje autora, które posłużą nam jako inspiracja w wykonaniu zadania plastycznego.
Gwarantujemy intensywnie pachnące przeżycia!
Na spotkanie zapraszamy 3 czerwca (sobota) do biblioteki Abecadło (al. Piłsudskiego 16) o godz. 12.00. Podczas wydarzenia będzie możliwość nabycia książki z dedykacją autora.
UWAGA! Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci 8+. Obowiązują zapisy: biblioteka Abecadło, tel. 89 527 28 10.
Piotr Socha (1966) – grafik, ilustrator, kucharz amator.
Przez wiele lat współpracował jako ilustrator z redakcjami „Gazety Wyborczej”, „Dużego Formatu”, „Wysokich Obcasów”, „Polityki”, „Newsweeka”, „Przekroju”, „Playboya”, „Harward Business Review”, „Machiny” i wielu innych.
Od 2013 roku współpracuje jako ilustrator z Wydawnictwem Dwie Siostry, dla którego zaprojektował trzy książki dla dzieci – „Pszczoły” (wyd. 2015, tłumaczona na 32 języki) i „Drzewa” (wyd. 2018, tłumaczonej na 28 języków). Autorem tekstu do obu książek jest dr Wojciech Grajkowski. Książka „Pszczoły” była wielokrotnie nagradzana w Polsce i poza jej granicami.
Najnowszą książkę „Brud. Cuchnąca historia higieny” (wyd. 2021, tłumaczona na 10 języków), stworzył wspólnie z Moniką Utnik-Strugałą, która napisała do niej tekst. Książka otrzymała kilka nagród w Polsce, m.in. Mądra Książka Roku 2021. Jest nominowana do nagrody Mądra Książka Roku w Austrii. Jeden z największych niemieckich dzienników, „Suddeutsche Zeitung”, wybrał ją również jako jedną z kilku najlepszych książek non fiction dla dzieci w 2022 roku.
W czasie wolnym uprawia nordic-walking, czyta książki historyczne, myśli o podróżach.
Wydarzenie objęte jest Honorowym Patronatem Prezydenta Olsztyna. Zorganizowane w ramach obchodów Dni Literatury Dziecięcej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie.
Projekt „Dzieci dzieciom. Dni Literatury dziecięcej” dofinansowany:
• ze środków Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie. Dofinansowanie stanowi formę realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022-2025,
• ze środków Samorządu Olsztyna.