Budowanie życia społecznego na Warmii i Mazurach po II wojnie światowej | wernisaż wystawy w Planecie 11

Niezależna Grupa Artystyczna ,,FELO” oraz biblioteka Planeta 11 zapraszają na wernisaż wystawy pt. „Budowanie życia społecznego na Warmii i Mazurach po II wojnie światowej”.

Spotkanie odbędzie się 15 czerwca (czwartek) o godz. 16:30 w Planecie 11. Wystawę można oglądać do końca lipca. Wstęp wolny.

Podczas wernisażu wygłosi wykład dr Feliks Walichnowski, najmłodszy pionier osadnictwa powojennego na Warmii i Mazurach (do Olsztyna przybył 28 marca 1945r.), urodził się w Warszawie 15 października 1929r., doktoryzował się w SGGW w 1970r., w latach 1972-1981 redaktor naczelny ,,Panoramy Północy”, odznaczony Medalem Rodła.

Prace plastyczne zaś zaprezentuje dr Dorota Czaplicka – artystka, która podejmuje w swoich pracach między innymi ważne z historycznego punktu widzenia tematy, jak np.: przybycie pionierów po II wojnie światowej do Olsztyna. Jest ona wielokrotną laureatką konkursu plastycznego o tematyce wojskowej Military Art. Maluje pejzaże, martwe natury, portrety, ikony, abstrakcje.
Prace powstają w różnych technikach. Jest ona współzałożycielką Niezależnej Grupy Artystycznej ,,FELO” oraz członkinią Stowarzyszenia Absolwentów UWM i Stowarzyszenia Klub Plastyka Amatora ,,Sąsiedzi”.