Znamy finalistów Literackiej Nagrody Warmii i Mazur | GŁOSOWANIE

Droga do marzeń i ich spełnienia często bywa wyboista. Powstaniu książki „Uroczysko” Aleksandry Dobies towarzyszyły przeróżne zawirowania. Dziś wiemy, że decyzja o jej wydaniu była jedną z ważniejszych w historii naszej instytucji. Pozycja, która przez wiele miesięcy znajdowała się w gronie najlepiej wypożyczanych przez naszych czytelników została nominowana do Literackiej Nagrody Warmii i Mazur „Wawrzyn”.

O główną nagrodę zawalczy z 4 innymi książkami autorów z naszego regionu, które ukazały się na rynku wydawniczym w 2021 r.:

• „Teraz” Piotra Burczyka, Wyd. SIGNI
  • „Uroczysko” Aleksandry Dobies, Wyd. Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie
  • „Instynkt. O wilkach w polskich lasach” Anny Maziuk, Wyd. Czarne
  • „Czystka” Katarzyny Surmiak-Domańskiej, Wyd. Czarne
  • „Informacja zwrotna” Jakuba Żulczyka, Wyd. Świat Książki

Nagroda przyznawana jest przez Kapitułę ale także trwa plebiscyt czytelników. Zachęcamy wszystkich naszych przyjaciół do oddawania głosów. Nam – bibliotekarzom trudno jest dziś być obiektywnym.
Pamiętajcie, że przy głosowaniu należy potwierdzić oddany głos mailowo.

Jednocześnie zapraszamy tych niezdecydowanych do bibliotek, gdzie można wypożyczyć ”Uroczysko” i dzięki Oli poczuć smak „wyszeptanych po zmroku w ciemnych chałupach” opowieści o Warmii.

Do 16 maja możecie oddawać głosy!

Głosowanie: https://www.wbp.olsztyn.pl/o-nas/wawrzyn/wawrzyn-2021/

Nad wydaniem książki Aleksandry Dobies czuwa Miejska Biblioteka Publiczna we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie w ramach projektu „Wsparcie przygotowania i wydania publikacji, spełniających wysokie standardy merytoryczne i redakcyjne, przyczyniające się do rozwoju i promocji kultury Województwa Warmińsko-Mazurskiego”.

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków: Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Samorządu Olsztyna oraz Instytutu Północnego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie.