Zapraszamy na wystawę zbiorową do Planety 11

Biblioteka Planeta 11 (al. Piłsudskiego 38) ma przyjemność zaprezentować wystawę “MAŁA forma”.

Plakat jest ilustracją do treści.

Malarstwo, grafika, fotografia artystyczna – mała forma artystyczna może przyjmować różne oblicza. Spoiwem artystycznym „MAŁEJ formy” jest sposób prezentowania treści. Trzy 20-centymetrowe kwadraty to przestrzeń, o której każdy z artystów decyduje samodzielnie, wypełniając ją w sposób autonomiczny. Wspólnym mianownikiem jest idea: kreowanie ciekawych postaci artystycznych oraz nowoczesnej koncepcji myśli o sztuce.  Artyści z Grecji, Chin, Litwy i Polski dowodzą, że Sztuka jest nieograniczona, nawet wtedy, kiedy ogranicza ją forma.

Wystawę można oglądać do końca listopada w godzinach otwarcia biblioteki.

Artyści, którzy zaprezentowali swoje dzieła: Monia Abako, Arnold van der Ananiczius, Elżbieta Bogusławska, Romana Cegielna-Szczuraszek, Magdalena Czaja, Danuta Czyżyk, Khrystyna Dransfeld, Tomasz Kardacz, Jolanta Konter & Janusz Maksymiuk, Joanna Korecka, Magdalena Król, Daiva Kupstiene, Michał Kurkowski, Bożena Kuzio-Bilska, Paulina Leszczyńska, Andrzej Lubecki, Jola Michalak, Aleksander Józef Olszewski, Beata Pflanz, Monika Plewka, Justyna Rebelka-Czapiewska, Wiesława Siejka, Andrzej Strzelczyk, Olga Szewczyk, Czesław Szyc, Romana Triebling, Mirosława Truchta-Nowicka, Maggie Veroli, Magdalena Woźniak-Messiloungaki, Adam Wyżlic, Yi Liran, Agnieszka Zaleska, Joanna Wolf-Marszałkiewicz.