Zapraszamy na spacer z Kłobukiem

Plakat jest ilustracja do treści.

Tradycyjnie wraz z nadejściem wakacji zapraszamy nad Jezioro Długie na wspólne poszukiwanie Kłobuków. W cieniu drzew, przy wtórze szumiącej wody, bez ograniczeń czasowych – w tym roku to Wy decydujecie, kiedy macie ochotę na spotkanie z psotnym demonem znanym z legend warmińskich.

W dniach od 28 czerwca do 2 lipca w KSIĄŻKOchatce nad Jeziorem Długim (nieopodal Kładki Żubra przy ul. Leśnej) będzie czekała na Was karta gry. Zabierzcie ją ze sobą na spacer, podczas którego możecie rozwiązać proste zadania. Wypełnioną kartę przynieście do biblioteki nr 4 (al. Przyjaciół 15) i odbierzcie książkową nagrodę.

Choć tegoroczna edycja Pikniku z Kłobukiem nadal odbędzie się bez zwyczajowych przystanków z atrakcjami, zachęcamy do radosnego świętowania pierwszego tygodnia wakacji. Urządźcie piknik, zabawy na trawie, obserwujcie nadjeziorne zakątki, a przy okazji dowiecie się kilku ciekawostek na temat warmińskiej kultury. To może być wyjątkowo urokliwy początek lata!

UWAGA!
Liczba nagród jest ograniczona. Każdy uczestnik zabawy może pobrać jedną kartę gry i otrzymać tylko jedną nagrodę.
Wypełnione karty gry możecie przekazać w godzinach pracy biblioteki nr 4: 11:00 – 18:00 (przerwa techniczna 14:30 – 15:00).

Nagrody ufundowane przez Fundusz Promocji Związku Gmin Warmińsko – Mazurskich.

Rok temu przygotowaliśmy z Beatą Wiśniowską, bibliotekarką z filii nr 4 zaczytaną niespodziankę. Kolejna edycja Pikniku z Kłobukiem to dobry moment, aby ją przypomnieć: wysłuchajcie fragmentu książki Anny Mikity pt. „Czytuś w świecie warmińskich baśni”. Mowa w nim właśnie o Kłobukach…