Zapraszamy na konferencję: „Siostrzeństwo. Wynalazek XXI wieku?”

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego zaprasza na konferencję „Siostrzeństwo. Wynalazek XXI wieku?”, która odbędzie się 8 marca 2022 roku o godz. 16.00 na fanpage’u Muzeum Warmii i Mazur.

Plakat jest ilustracją do treści.

W programie m.in.: dyskusja z udziałem Marii Korybut-Kociniak, Urszuli Pasławskiej, Ireny Telesz-Burczyk, Marty Szarejko, Olgi Żmijewskiej, Małgorzaty Manelskiej, Jarosławy Chrunik. Wśród poruszanych tematów pojawią się te związane z pojęciem siostrzeństwa, relacji między kobietami czy współpracy, ale również tematy, które dziś wielu kobietom (i nie tylko) spędzają sen z oczu: wojna tuż za naszymi granicami i obawa o bezpieczeństwo bliskich, troska o osoby, które w ostatnich dniach straciły niemal wszystko i potrzebują naszej realnej pomocy.

Gościem specjalnym będzie Natalia de Barbaro, której książka „Czuła przewodniczka” pomogła wielu kobietom odkryć swoje możliwości, zmienić życie i walczyć o lepszą przyszłość. Dzisiejsza rzeczywistość pokazuje, że walka o lepszą przyszłość cały czas trwa, a siostrzeństwo i braterstwo to dwa kluczowe słowa, dzięki którym jest nadzieja dla ludzkości.

Współorganizatorami wydarzenia są: Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie, Muzeum Warmii i Muzeum Warmii i Mazur, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych, Fundacja Sztuka Wolności.