Zapraszamy na koncert kwartetu „Żywioły”

Grafika jest ilustracją do treści.
Na zakończenie Dni Olsztyna Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na koncert akustycznego kwartetu „Żywioły” w hołdzie Astora Piazzolli – wirtuoza bandoneonu (właśnie tak nazywa instrument, na którym grał) i wspaniałego kompozytora, który urodził się dokładnie 100 lat temu w Argentynie.

Muzycy zaprezentują swoje autorskie kompozycje inspirowane życiem oraz twórczością Piazzolli, uznając – niepopularnie i abstrakcyjne – że kompozytorowi sprawiło by to znacznie większą radość niż dwusetna aranżacja jego „Libertango” czy „Milonga del Angel”. Poza muzyką inspirowaną tango nuevo, stylistyką z której to mistrz Piazzolla słynął, usłyszeć będzie można także utwory nawiązujące do francuskiego musette – wywodzące z się z kraju, w którym kompozytor kształcił się muzycznie. Muzyka Piazzolli jest bardzo emocjonalna i takie też będą kompozycje, zaprezentowane podczas koncertu. Poszczególne utwory muzyczne reprezentować będą rozmaite stany emocjonalne jak np: rozterki, ukojenie, nostalgia czy obłuda. Zarówno sympatycy bezpiecznej, lirycznej frazy, jak i miłośnicy „mocnego uderzenia” oraz iście jazzowych „zwrotów akcji” znajdą coś dla siebie.

Zagra akustyczny kwartet „Żywioły” w składzie:

• Mateusz Cwaliński – akordeon
  • Wojciech Watras – skrzypce
  • Michał Gumkowski – wiolonczela
  • Adam Cudak – instrumenty perkusyjne

Na wydarzenie zapraszamy 25 lipca (niedziela) na godz. 18.00. Koncert odbędzie się w Sali Kopernikowskiej Zamku Olsztyńskiego.