XVI edycja Planetarnego Dyktanda za nami!

Z pewnością to nie był łatwy sprawdzian dla mieszkańców Olsztyna. Tegoroczny tekst w formie listu Mikołaja Kopernika do przyjaciela przygotował pisarz i historyk, Sebastian Mierzyński, który na co dzień pracuje w Muzeum Warmii i Mazur. Dyktando odczytała Aleksandra Kolan, aktorka Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, zaś opiekę językoznawczą sprawowała dr Katarzyna Witkowska z Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Najlepiej z zdaniem poradził sobie pan Tomasz Malarz, który przyjechał do nas aż z Krakowa!

Wczoraj również nagrodziliśmy laureatów Dyktanda „Dzieci wiedzą, co piszą!”. W kategorii wiekowej do lat 9 zwyciężył Michał Orłowski, a w kategorii 10-12 lat wygrała Pola Karpiniak. Autorką tekstów dla dzieci była absolwentka filologii polskiej, miłośniczka książek dla dzieci, Milena Macul.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę z językiem polskim.

Dofinansowano ze środków Samorządu Miasta Olsztyna. Wydarzenie objęte jest Honorowym Patronatem Prezydenta Olsztyna i zorganizowane w ramach obchodów Roku Mikołaja Kopernika w Miejskiej Bibliotece Publicznej.