Serdecznie zapraszamy na wystawę fotograficzną „Portret seniora” prezentującą prace członków Koła Fotograficznego działającego przy Jarockiej Akademii Trzeciego Wieku w Olsztynie. Ekspozycję będzie można oglądać do 29 listopada w Filii nr 15 MBP (ul. Obrońców Tobruku 15/2U).

Koło Fotograficzne JATW działa już od 12 lat, skupiając osoby, które łączy pasja do fotografii, potrzeba twórczego wyrazu oraz chęć doskonalenia umiejętności artystycznych. Działalność grupy to nie tylko praktyka fotograficzna – lider koła prowadzi również zajęcia teoretyczne, podczas których uczestnicy poznają techniczne aspekty pracy z aparatem, zasady kompozycji, podstawy obróbki zdjęć i obsługi programów graficznych.
Członkowie Koła regularnie uczestniczą w warsztatach tematycznych, obejmujących różne dziedziny fotografii – od portretu i fotografii makro, przez architekturę i krajobraz, aż po fotografię przyrodniczą.
Swoją działalnością aktywnie wspierają JATW dokumentując najważniejsze wydarzenia: inauguracje roku akademickiego, jubileusze, spotkania świąteczne, bale, występy chóru i koła teatralnego, spartakiady czy inne inicjatywy kół zainteresowań. Ich prace można było podziwiać m.in. w Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie, Aquasferze, szkole muzycznej oraz w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Dzięki możliwości korzystania ze studia fotograficznego powstał wyjątkowy cykl „Portret seniora”. Obecnie członkowie Koła przygotowują się również do konkursu „Człowiek w obiektywie seniora”, którego rozstrzygnięcie i wystawa pokonkursowa odbędzie się 3 grudnia w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim.
Jarocka Akademia Trzeciego Wieku
Jarocka Akademia Trzeciego Wieku w Olsztynie działa na rzecz aktywizacji seniorów, zachęcając ich do uczestnictwa w życiu społecznym, kulturalnym i edukacyjnym. Akademia promuje różne formy aktywności intelektualnej, psychicznej i fizycznej, dostosowane do wieku, zainteresowań i możliwości uczestników. Obecnie w strukturach JATW funkcjonuje 12 kół zainteresowań, w tym m.in. fotograficzne, teatralne, taneczne, plastyczne i muzyczne.
