Wernisaż wystawy “W zakamarkach mojej wyobraźni…” – fotografie Anny Panas

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy fotograficznej W zakamarkach mojej wyobraźni…, który odbędzie się  8 grudnia (sobota) o godz.13:30 w Bibliotece Planeta 11. Wstęp na wernisaż jest wolny. Zapraszamy! O autorce: ANNA PANAS Z Warmią związana prawie 50 lat, a pochodzi z Mazowsza. Od 22 lat mieszkanka Różnowa pod Olsztynem. Gdy pracowała zawodowo, interesowała się fotografią. Pierwsze fotki robiła tak zwanym „idiotenaparatem”. Były to przede wszystkim zdjęcia z wycieczek i rodzinnych uroczystość. Takie zdjęcia jednak nie były jej marzeniem, a automatyczny aparat nie dawał możliwości kreatywnego zajrzenia w otaczający ją świat. Zawsze drzemała w niej artystyczna dusza i dlatego fotografowanie było tylko okazjonalne, ciągle poszukiwała tego czegoś, wolne chwile początkowo poświęcała rysowaniu portretów swoich znajomych, jednak gdy odkryła zaczarowany świat malunków na szkle, zajęła się techniką decoupage. Pięknymi malowidłami i wycinankami pokrywała butelki, słoiczki, meble. Świat zaklęty w fotografii odkryła kiedy dostała pierwszy aparat fotograficzny. Był to Nikon 7100, który ma do dzisiaj. Teraz marzy o Nikonie, ale pełnoklatkowym. Swoje zdjęcia głównie krajobrazów, roślin, owadów i zwierząt, prezentuje głównie na Facebooku i portalach fotograficznych społeczności krajowych i światowych. Zdobywa najwyższe wyróżnienia tych społeczności. Pierwsza mała wystawa jej dorobku odbyła się we wrześniu tego roku w Brzezinach na południu województwa Wielkopolskiego. Od autorki: Całe życie się szuka, aż w końcu się znajduje…Tak właśnie stało się z moją pasją do fotografii. Pewnego dnia przyszła do mnie po cichu, jakby znienacka. Skradła moje serce, wyobraźnię…i czas. Od zawsze lubiłam przyglądać się światu z ciekawością. Od kilku lat czynię to z aparatem fotograficznym w ręku. Świat, w który lubię się wsłuchiwać, przyglądać i codziennie odkrywać wciąż na nowo – to przyroda. Te spotkania za każdym razem dostarczają innych doznań estetycznych, refleksji i przemyśleń. Są nieustającą przygodą, w którą wpisany jest wiatr, słońce, polny kwiat, wiosenny motyl i jesienny liść… Anna Panas Wystawę będzie można oglądać w terminie 8.12 – 30.12.2018.