Wernisaż wystawy Anny Piórek „Miejskie impresje”

Zapraszamy na wernisaż wystawy Anny Piórek „Miejskie impresje”, który odbędzie się 16.05 (środa) o godz. 17:30 w Planecie 11.

O autorce:

Anna Piórek – urodzona w 1967r. w Wałbrzychu. Zainteresowanie sztuką, a w szczególności malarstwem ujawniło się już w latach młodzieńczych. Od połowy lat 80-tych poświęca się malarstwu. Uprawia głównie malarstwo sztalugowe w technice olejnej i akrylowej. Motywem przewodnim malowanych obrazów jest pejzaż, martwa natura i architektura. To następstwo fascynacji obrazami Claude Moneta, Edgara Degas, Camille Pisarro, Vincenta van Gogha.

Inspiracje do swoich prac czerpie też z bliskiego kontaktu z naturą, oraz z wielu podróży. Zainteresowanie malarstwem impresjonistów trwa cały czas. Gra światła i koloru fascynują artystkę. W twórczości Anny Piórek pojawiają się pejzaże i architektura rodzinnych stron oraz tych „zapisanych” z podróży. Prace artystki cechuje ekspresja ujawniająca się w łączeniu jaskrawych, barwnych plam, sprawiających wrażenie kolorowej mozaiki. Wszystko to sprawia, że oglądane obrazy sprawiają wrażenie malowanych z wyobraźni, czy też sennych wizji a nie istniejących w rzeczywistości.

Artystka prezentowała wielokrotnie swoje obrazy na wystawach zbiorowych i indywidualnej między innymi w Olsztynie, Rzeszowie, Sieradzu, Grudziądzu, Zamościu. Jej obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce oraz w Neuss, Akwizgranie, Dusseldorfie, Francji i Chicago.

Wystawę będzie można oglądać w Planecie11 w terminie: 01.05 – 31.05.2018r.