USA w obiektywie – Wystawa Fotograficzna

autorzy zdjęć: Mike Garcia i David Stanton

Regiony USA różnią się nie tylko pod względem geograficznym i krajobrazowym – od spokojnych tropikalnych wodospadów, do tętniących życiem kosmopolitycznych miast – ale również kulturą i tradycjami.  Jednak mimo uderzających różnic, mieszkańcy Stanów Zjednoczonych pozostają zjednoczeni pod sztandarem amerykańskiego ducha patriotycznego. Dla wielu, USA jest symbolem wolności, dobrobytu i kreatywności. Wszystkie te cechy można odnaleźć na prezentowanych zdjęciach. Pod wieloma względami są one ze sobą powiązane, tak jak amerykańskie społeczeństwo.
MIKE GARCIA – Amerykanin mieszkający w Los Angeles. Podróżował po Stanach Zjednoczonych, Japonii, Meksyku i Europie, z planami aby odwiedzić Azję południowo-wschodnią. Szczególnie lubi portrety i fotografię turystyczną, próbując uchwycić istotę lokalnej kultury. Fotografia to jego życiowa pasja.
DAVID STANTON – Amerykański niezależny fotograf. Obecnie studiuje w Institute of Art w Schaumburgu, stanie Illinois. Ma 22 lata i fotografuje od ponad czterech lat. strona internetowa: www.davidstantonphotography.com
MONICA CASON – współorganizator wystawy, Amerykanka polskiego pochodzenia, stypendystka fundacji Fulbright. Obecnie wykłada na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Mieszka w Polsce od września 2014 roku. Na uniwersytecie prowadzi zajęcia z języka angielskiego i warsztaty z Bezpieczeństwa Narodowego.

Wystawa sponsorowana w części przez Polsko-Amerykańską Fundację Fulbright.

Termin wystawy:  14.02-12.03.2015