Tygrys w Pracowni. O tresurze poety – warsztaty pisarskie z Marcinem Cieleckim

Jak pisać, aby nie zagryźć swoich bliskich, i jak zamilknąć, aby nie zjeść własnego ogona. Warczenie i drapanie, prężenie muskułów i maskowanie się. Tygrysem się bywa, tak w pracowni, jak i poza nią. Pytaniem być może najistotniejszym jest: kto ma klucze do pracowni?

Serdecznie zapraszamy na warsztaty pisarskie z Marcinem Cieleckim, które odbędą się 25 października 2018 r. o godz. 17.00 w Pracowni Literackiej (ul. Rodziewiczówny 3). W trakcie spotkania Artysta opowie o warsztacie literackim, czyli klatce człowieka piszącego.

Wstęp wolny.

O AUTORZE:
Marcin Cielecki – ur. 1979, poeta i eseista. Autor zbioru esejów „Miasto wewnętrzne” (2015) oraz książek poetyckich: „Czas przycinania winnic” (2002), „Ostatnie Królestwo” (2010). Publikował na łamach „Toposu”, „Twórczości”, „Znaku”, „Więzi”, „W drodze”, „Przeglądu Powszechnego”. Stypendysta marszałka województwa warmińsko-mazurskiego (2009, literatura) oraz stypendysta ministra kultury i dziedzictwa narodowego (2011, literatura). Mieszka w Olsztynie z żoną i dwójką synów.

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie.
Dofinansowane ze środków Samorządu Olsztyna.