Tropy. Festiwal literatury podróżniczej dla dzieci i młodzieży

Przed nami już trzecia edycja TROPÓW. Festiwal literatury podróżniczej dla dzieci i młodzieży, przygotowany przez Miejski Ośrodek Kultury, to prawdziwa gratka dla najmłodszych.

W weekend, 10 i 11 września, w Parku Centralnym przy Zajezdni Trolejbusowej będziemy orbitowali wokół refleksji nad DOMEM. Czym jest w dzisiejszym świecie, a czym być może? Pospolitą kompozycją ścian, szuflad i parapetów? Czy dom to raczej bosy tupot dziecięcych stópek, sielanka łóżka, zapach chleba i dymiącej herbaty? A może dom to idea? Oddech po znoju, cisza po krzyku, pewność pośród zwątpień? Czy to punkt wyjścia, czy punkt docelowy? A może wreszcie dom to tylko teoria, iluzja azylu i fikcja literacka? DOM ma wiele twarzy. Przyjrzymy się im podczas dwóch dni festiwalu. Poszukamy w literaturze TROPÓW do swojego miejsca na ziemi.

Tym razem w Olsztynie będziemy gościć m.in.: Joannę Rusinek, Pawła Beręsewicza, Marię Strzelecką, Marcina Brykczyńskiego, Roksanę Jędrzejewską-Wróbel i innych.

Podczas TROPÓW będziemy mogli się spotkać w  Bibliotece Kłobuka, gdzie czekać na Was będą nasi bibliotekarze z Abecadła i Planety 11. Przygotowaliśmy dla Was kilka niespodzianek!

UWAGA! W sobotę, 10 września obie filie biblioteczne będą nieczynne. Zapraszamy wszystkich czytelników na TROPY.

Udział we wszystkich festiwalowych wydarzeniach jest bezpłatny.

Organizatorem Festiwalu literatury dla dzieci i młodzieży TROPY jest MOK Olsztyn.
Współorganizatorami Festiwalu literatury dla dzieci i młodzieży TROPY są: Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie oraz Kino Helios Polska (Olsztyn)

Szczegółowy harmonogram wydarzeń dostępny jest na stronie: www.mok.olsztyn.pl.