Tropy. Festiwal literatury podróżniczej dla dzieci i młodzieży

Przed nami już druga edycja TROPÓW. Festiwal literatury podróżniczej dla dzieci i młodzieży, przygotowany przez Miejski Ośrodek Kultury, to prawdziwa gratka dla najmłodszych.
Grafika jest ilustracją do treści.

W weekend, 11 i 12 września, w Parku Centralnym przy Zajezdni Trolejbusowej rozpoczniemy niesamowitą podróż kosmiczną – w czasie i przestrzeni, a to wszystko z udziałem uznanych autorów i  ilustratorów. W Olsztynie będziemy gościć m.in.: Justynę Bednarek, Martę Kopyt, Bogusia Janiszewskiego, Marcina Szczygielskiego czy Wojciecha Mikołuszko.

Podczas TROPÓW będziemy mogli się spotkać w Kosmicznej Bibliotece Kłobuka. Czekać tam na Was będą nasi bibliotekarze z Abecadła i Planety 11. Fantastyka, wszechświat, kosmos, kosmiczne zagadki i quizy dla najmłodszych to nie wszystko, przygotowaliśmy dla dzieci jeszcze kilka niespodzianek:

11.09 (sobota)
  • godz. 13:00 – Solarna robotyka – Konstrukcje solarne z klocków K’ nex. Prowadzenie: Jerzy Strzyż
  • godz. 16:00 – Dziecióry przyszłości – Jak rozwój technologii i ekspansja kosmosu wpłynie na ludzkie ciało? Otwarte warsztaty graficzne. Powadzenie: Karol Kalinowski
12.09 (niedziela)
  • godz. 13:00 i godz. 15:30 – Cień Małego Księcia – teatrzyk cieni dla najmłodszych na podstawie „Małego Księcia” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego

Udział we wszystkich festiwalowych wydarzeniach jest bezpłatny.

Współorganizatorami Festiwalu literatury podróżniczej dla dzieci TROPY są: Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne.

Szczegółowy harmonogram wydarzeń dostępny jest na stronie: www.mok.olsztyn.pl.

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie o Festiwalu TROPY:

Czy w Olszynie mogą zdarzyć się wielkie odkrycia i podróże – również te kosmiczne, w czasie i w przestrzeni? Przekonajcie się 11 i 12 września w trakcie TROPÓW – festiwalu literatury podróżniczej dla dzieci!

Druga edycja TROPÓW wyrusza w kosmos i w fantastyczne światy nieskrępowanej wyobraźni. Literatura i nauki ścisłe, fabuły fantasy, myśl technologiczna, miasta przyszłości i futurologiczna tradycja Lema. Konstruktorzy i artyści, galaktyki i Indianie, odkrywcy, czarownice, czarne dziury, skarpetki i roboty, nocne obserwatorium, ruchome konstelacje i rakieta – wszystko to czeka na Was, młodzi podróżnicy i marzyciele!

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na Tropy – festiwal literatury podróżniczej dla dzieci!