Świętuj z nami 665. urodziny Olsztyna!

Harmonogram wydarzeń w Miejskiej Bibliotece Publicznej z okazji 665. urodzin Olsztyna

Pracownia Literacka
(ul. Rodziewiczówny 3)
  • 29.10.2018r., godz. 17.00 Nowe oblicze Olsztyna – pomiędzy miastem lokacyjnym a dworcem kolejowym – prelekcja dr Iwony Liżewskiej o dynamicznym rozwoju miasta na przełomie XIX i XX wieku, jego tkance urbanistycznej, budowlanej i krajobrazowej.
Multicentrum
(ul. Limanowskiego 8)
  • 30.10.2018 r., godz. 9.00 – 13.00 Bum Bum–owy Hej!NAŁ WARMIŃSKI: Słowo o historii hejnału warmińskiego i muzyce warmińskiej Na warmińską nutę – komputerowe warsztaty muzyczne Granie na Bum Bum rurkach hejnału warmińskiego
  • W świecie Warmińskiej sztuki: Co to jest KOLAŻ? Twórcze spotkanie z architekturą warmińską na wesoło – komputerowe warsztaty graficzne
  • Warmia w Kosmosie: Czasoprzestrzeń i potęga słońca – interaktywna prelekcja
Filia nr 5
(ul. Orłowicza 27)
  • 30.10.2018 godz. 11.30 – Legenda o św. Jakubie patronie Olsztyna Marii Zientary-Malewskiej, czyli jak powstało miasto Olsztyn, zajęcia dla grup zorganizowanych, godzina do ustalenia;
  • Zdrowe korzenie Warmii – zajęcia na temat kuchni Warmińskiej dla grup zorganizowanych. Termin zajęć: 31.10.2018 r., godz. do uzgodnienia.
Filia nr 6
(ul. Jarocka 65)
  • 30.10. – 31.10.2018 r. – Ludzie Olsztyna: wystawa książek o znanych ludziach z Olsztyna; 31.10.2018 r. – Olsztyn znam i kocham: całodniowy konkurs wiedzy o Olsztynie dla dzieci.
Abecadło/Filia nr 10
(al. Piłsudskiego 16)
  • 31.10.18 Godz. 10.00 Bajkowy Olsztyn – zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Planeta 11
(al. Piłsudskiego 38)
  • 31.10.2018 r., OLSZTYŃSKI QUIZ URODZINOWY
    Uwaga, uwaga! Staruszek Olsztyn obchodzi swoje 665. urodziny! Z tej okazji chcemy spędzić z solenizantem cały dzień, a zamiast tortu i świeczek przygotowaliśmy poświęcony mu quiz. Będą także prezenty – tym razem dla gości, którzy dobrze znają 665-latka.
    31 października zapraszamy na nasz fanpage na Facebooku, gdzie każdy będzie mógł pochwalić się znajomością historii, kultury i miejsc, związanych z Olsztynem. Czy nasz discreto Jan z Łajs wiedział, że jego dzieło przetrwa wieki? Uczcijcie ten dzień razem z nami!
    Pytania będą ukazywać się co godzinę (10.00-18.00), wygrywa osoba, która jako pierwsza zamieści post z poprawną odpowiedzią. Uwaga! Każdy może wygrać tylko raz (osoby, które dostaną nagrodę za prawidłową odpowiedź nie będą brane pod uwagę przy kolejnych pytaniach). Zapraszamy do zabawy!
  • KSIĘGA ŻYCZEŃ URODZINOWYCH
    W Planecie11 dla wszystkich chętnych olsztyniaków, przyjezdnych, gości małych i dużych, starych i młodych udostępnimy Księgę Życzeń Urodzinowych dla Olsztyna. Każdy będzie mógł złożyć życzenia naszemu kochanemu Solenizantowi. Treść i forma – dowolne. Zapraszamy!
Filia nr 16
(ul. Bałtycka 145)
  • Konkurs plastyczny dla dzieci pt. Gutkowo – tu mieszkam. Termin składania prac do 31.10.2018 r. Ogłoszenie wyników oraz wystawa prac odbędzie się 13.11.2018 r. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody książkowe oraz drobne upominki, ufundowane przez Radę Osiedla Gutkowo. Szczegóły: filia nr 16 (www.filia16olsztyn.blogspot.com, tel. 89 527 63 54).
  • Wystawa ,,Olsztyn – jak zmieniał się na przestrzeni lat”. Fotografie budynków, zabytków oraz przyrody dawnego i współczesnego miasta wraz z interesującymi opisamiprzygotowały dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 21
Filia nr 18
(ul. Żytnia 71)
  • 24.10.2018 r. Wystawa prac Zofii Barankiewicz – fotografa, dokumentalistki życia społecznego Warmii i Mazur.