Stowarzyszenie Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie

Szanowni Państwo!
Nasza organizacja powstała, by wspierać olsztyńską Bibliotekę w jej ciągłym dążeniu do spełniania Państwa oczekiwań. Naszym najważniejszym celem jest satysfakcja czytelników i ich zadowolenie z oferty usług Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Nasze Stowarzyszenie jest Organizacją Pożytku Publicznego, wszystkie pozyskane przez nas środki przeznaczamy na cele związane z realizacją oferty bibliotecznej.

Nasze dwa podstawowe pola działania to:
Zbiórki publiczne w filiach MBP, w ramach których wszystkie zebrane środki są przeznaczane na zakup nowości wydawniczych do Biblioteki.
Pozyskiwanie środków grantowych, dzięki którym realizowane są w filiach rozmaite działania kulturalne i edukacyjne.

Obecnie chcemy ogłosić, że nasze Stowarzyszenie otrzymało status Organizacji Pożytku Publicznego. W związku z czym możecie Państwo przeznaczyć 1 % podatku na rzecz wspierania naszej działalności.

Gorąco zachęcamy do wsparcia Stowarzyszenia Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej
Oto nasz nr KRS: 0000 33 41 91

Przewodniczący Zarządu