Spotkanie z Karolem KRL Kalinowskim i warsztaty komiksowe | Biblioteka po drodze

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Karol KRL Kalinowski urodził się w 1982 roku w Suwałkach z, jak sam mówi, komiksem w dłoniach. Rysunkowe opowieści zaczął tworzyć w podstawówce. Bawił nimi kumpli ze szkolnej ławy i wyrabiał sobie kreskę. Zabawa ta na tyle go wciągnęła, że postanowił zdawać do liceum o profilu plastycznym, a później na studia na wydziale pedagogiki i wychowania artystycznego – edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych (specjalizacja – projektowanie graficzne) na UWM w Olsztynie.

Współpracował z miesięcznikiem „Produkt”, wydawnictwami takimi jak Egmont, Kultura Gniewu czy Taurus Media. Jego rysunkowe żarty publikował nieistniejący już miesięcznik „Chichot”, a krótkie komiksowe opowieści pojawiają się w komiksowych antologiach (m.in. „Człowiek w probówce”, „Opowieści tramwajowe”, „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o piłce.”). KRL zajmuje się również animacją. Krótkie filmiki jego autorstwa emitowane były na zakończenie każdego odcinka programu „ZAP. Szybki magazyn popkulturalny”, natomiast za jednominutówkę „Berek” otrzymał wyróżnienie na Festiwalu Euroshorts 2005. Zrealizował też animowany teledysk do piosenki Roberta Kasprzyckiego „Oko opaczności”.
[źródło: Polskie Stowarzyszenie Komiksowe]

Wydarzenie stanowi część projektu „Biblioteka po drodze” realizowanego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.