Spotkanie z Iwoną Bolińską-Walendzik w Planecie 11

Wszystko zaczęło się od wystawy „Five o’clock in Olsztyn”, gdy umawiałam się na 17.00 i odwiedzałam znajomych, by z ich okien fotografować panoramy olsztyńskie w 2013 i 2014 roku. Lub wtedy, gdy powstawał cykl witraży „Zatrzymane w czasie – fragmenty architektoniczne Olsztyna” w 2013 roku. A może i wcześniej – zaglądaniem w każdą dziurę, zachodzeniem do każdej klatki schodowej, w poszukiwaniu kolorowych szybek, których barwne refleksy układały się na ścianach i posadzkach – jeszcze zanim przyszła wiedza co to lastrico, freski, modernizm.

Plakat jest ilustracją do treści.

Tak zaczyna swoją opowieść Iwona Bolińska-Walendzik w książce „Five o’clock in Olsztyn. Historia pewnego domu”, która ukazała się pod koniec 2019 roku. Teraz będziemy mieli okazję porozmawiać o mieście oraz o tym jak historia miejsca, w którym żyjemy ma wpływ na nasze losy.

Zapraszamy na spotkanie z autorką w środę, 22 stycznia na godz. 17.30 do Planety 11 (al. Piłsudskiego 38).
Z Iwoną Bolińską-Walendzik rozmawiać będzie Łukasz Ślusarczyk.

O Autorce:

Iwona Bolińska-Walendzik – urodziła się w 1970 roku w Morągu. Doktor sztuk plastycznych. Zajmuje się batikiem, witrażem, projektowaniem graficznym. Koordynatorka projektów kulturalnych, warsztatów oraz kuratorka wystaw.
Bierze czynny udział w życiu artystycznym Olsztyna i regionu m.in. jest członkiem zespołu redakcyjnego pisma kulturalno-literackiego „VariArt”. Publikowała w „Gazecie Olsztyńskiej”, „VariArcie” oraz „Borussii” (jej krótkie prozy poetyckie Kazimierz Brakoniecki określił jako „metafizyka miejsca”).