Spotkanie z Bartkiem Kieżunem | Biblioteka po drodze

Zapraszamy do biblioteki Planeta 11 (al. Piłsudskiego 38) na spotkanie z Bartkiem Kieżunem – autorem bestsellerowej serii książek podróżniczo-kulinarnych. Wydarzenie odbędzie się 10 września o godz. 17.00, a rozmowę poprowadzi Łukasz Wieliczko.

Bartek Kieżun jest dziennikarzem i autorem książek: „Italia do zjedzenia”, „Portugalia do zjedzenia”, „Stambuł do zjedzenia”, „Hiszpania do zjedzenia”, „Uczta na Wawelu. Książka nie tylko kulinarna”, „Farina. Kuchnia śródziemnomorska”, „Ateny do zjedzenia”, „Jerozolima do zjedzenia” oraz „Neapol. Łakomym okiem. Przewodnik po mieście i jego kuchni”. Autor łączy w nich osobiste opowieści i o ciekawych miejscach, ludziach, zwyczajach, czy niezwykłych dziełach sztuki i architektury z niesamowitymi przepisami kulinarnymi. To również miłośnik książek, nie tylko kulinarnych. Gotuje, karmi, prowadzi warsztaty kulinarne, organizuje wyjątkowe kolacje degustacyjne i pisze. Publikuje w Kukbuku, Twoim Stylu, Newsweeku i Wysokich Obcasach. Absolwent Krakowskiej Szkoły Sommelierów i Academia Barilla w Parmie. Dwukrotny zdobywca Nagrody Magellana. Siedmiokrotny laureat prestiżowej World Gourmand Cookbook Awards. Wykłada w Centrum Interpretacji Zabytku oraz Collegium Civitas.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Wydarzenie stanowi część projektu „Biblioteka po drodze” realizowanego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.