Spotkanie autorskie z Wojciechem Kujawskim | „Warmia. Kopernik”

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Wojciechem Kujawskim i promocję jego najnowszej książki „Warmia. Kopernik”.

To już 20. tom ilustrowanych przewodników Wydawnictwa QMK. Tomem „Drwęca” Wojciech Kujawski zamknął cykl szlaków wodnych, w najnowszej publikacji zaś powraca na szlak wędrowny, prowadzący przez Warmię. Trasa podróży obejmuje zakątki tej krainy, w których przez 40 lat żył i pracował jej najsłynniejszy mieszkaniec, Mikołaj Kopernik. Jednak to nie tylko prezentacja wielowymiarowości tej wybitnej postaci. To także próba oddania natury Warmii poprzez wskazanie związków między miejscami a aktywnością Kopernika w różnych dziedzinach, powstania ośrodków miejskich oraz ich ważniejszych zabytków, pamiętających często czasy wielkiego Warmiaka.

Zbiór unikalnych materiałów ilustracyjnych oraz wysoki poziom edytorski sprawiają, że albumy Wydawnictwa QMK są bezcennym zasobem wiedzy o regionie. Najnowsza pozycja, „Warmia. Kopernik” pod tym względem dorównuje pozostałym książkom z serii. Podczas wydarzenia będzie możliwość nabycia książki z dedykacją autora.

Na spotkanie z Wojciechem Kujawskim zapraszamy 23 lutego o godz. 17.00 do biblioteki Planeta 11 (al. Piłsudskiego 38). Z autorem porozmawia Łukasz Wieliczko.

Wydarzenie zorganizowane w ramach obchodów Roku Mikołaja Kopernika w Miejskiej Bibliotece Publicznej.