Spotkanie autorskie z Małgorzatą Oliwią Sobczak

W czwartek, 29 sierpnia o godz. 18.00 zapraszamy do Planety 11 (al. Piłsudskiego 38) na ostatnie spotkanie cyklu „Latem wybieram kulturę”. Naszą gościnią będzie Małgorzata Oliwia Sobczak – autorka popularnych kryminałów z serii „Kolory zła” („Czerwień” niedawno doczekała się ekranizacji) oraz „Granice ryzyka”.

Kiedy w 2019 roku Małgorzata Oliwia Sobczak napisała „Czerwień”, swoją debiutancką powieść kryminalną otwierającą cykl „Kolory zła”, niemal z miejsca wskoczyła do polskiej czołówki gatunku. Świat jej kryminałów to z jednej strony barwnie odmalowane Trójmiasto, z drugiej – pełna skala szarości i czerni ludzkich osobowości. Nad bohaterami ciąży niespełnienie, targają nimi namiętności, ich życiowe wybory determinują nieprzepracowane traumy, co prowadzi ich w szpony uzależnień i toksycznych związków. Nawet w obliczu zbrodni okazuje się, że najtrudniej zmierzyć się ze sobą samym.

Prowadzenie: Łukasz Wieliczko

UWAGA! Na spotkaniu będzie możliwość zakupu książek autorki.
Wstęp wolny.

O autorce:

Małgorzata Oliwia Sobczak – pisarka, z wykształcenia kulturoznawczyni i dziennikarka. Pochodzi z Trójmiasta, w którym spędziła niemal całe życie. Autorka dwóch serii kryminalnych: „Kolory zła” („Czerwień”, „Czerń”, „Biel” i „Żółć” – ta ostatnia ukazała się na rynku w maju tego roku) oraz „Granice ryzyka” („Szelest, „Szum”, „Szrama”). W 2024 roku „Czerwień” zekranizował Netflix.

Cykl spotkań dofinansował Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie. Dofinansowanie stanowi formę realizacji Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022-2025.