„Próbowanie” | wystawa fotograficzna Marcina Jaroszewskiego

Zapraszamy do biblioteki Planeta 11 (al. Piłsudskiego 38) na wystawę fotograficzną Marcina Jaroszewskiego zatytułowaną „Próbowanie”.

Od autora:

Mam przyjemność zaprosić Państwa na wystawę zatytułowaną „Próbowanie”. Czas dzielący powstanie pierwszej i ostatniej fotografii to trochę ponad dwadzieścia lat. Przygotowując prezentowany wybór fotograficznych prób chwytania tego, co w istocie nieuchwytne, przypomniała mi się pewna anegdota.
Otóż, gdy w czasie studiów wychodziłem nad ranem z małej łazienki zmienianej w ciemnię fotograficzną (klasycznie: klisze, powiększalnik, chemikalia i czerwone światło) zawsze towarzyszył mi stan umiarkowanego oszołomienia. Brałem go za efekt kilkugodzinnej ekscytacji eksperymentowaniem i oglądaniem wyłaniających się obrazów. Do czasu, gdy rutynowa kontrola kominiarska wykazała w łazience zupełny brak wentylacji.

Wernisaż wystawy odbędzie się 22 kwietnia o godz. 12.00. Podczas wydarzenia wystąpią młodzi artyści z zespołu „She on Me”.

Wystawę można oglądać w Planecie11 do końca kwietnia. Wstęp wolny.